Intl. Tournaments

Soccer Leagues

2. Division (Denmark): Overview

  • 14
  • Sat 04 Nov 2017
  • 15:00 FT AB Copenhagen3 - 3Skovshoved If (2 - 2)    
    15:00 FT B93 Copenhagen4 - 1Hvidovre (3 - 0)    
    15:00 FT FC Sydvest 053 - 1Aarhus Fremad (1 - 1)    
    15:00 FT frem3 - 3Bronshoj BK (0 - 0)    

  • 16
  • Sat 17 Jun 2017
  • 15:00 FT FC Sydvest 053 - 1Jammerbugt FC (2 - 1)  
    15:00 FT frem1 - 1Skovbakken (1 - 0)  
    15:00 FT HIK2 - 2FC svendborg (1 - 1)  
    15:00 FT Naesby2 - 1Fredensborg (0 - 1)  

  • 16
  • Sat 18 Jun 2016
  • 15:00 FT AB Copenhagen6 - 4Fremad Amager (3 - 1)  
    15:00 FT Avarta2 - 1Naesby (0 - 1)  
    15:00 FT Brabrand2 - 2Bronshoj BK (1 - 1)  
    15:00 FT Holbaek1 - 2FC svendborg (0 - 2)  

  • Second Leg
  • Sat 27 Jun 2015
  • 15:00 FT Rishoj2 - 1Middelfart * (0 - 0)    
  • First Leg
  • Wed 24 Jun 2015
  • 19:00 FT Middelfart1 - 0Rishoj (1 - 0)    
  • 30
  • Sat 20 Jun 2015
  • 15:00 FT B93 Copenhagen2 - 0Sollerod-Vedbaek (2 - 0)  
    15:00 FT FC Sydvest 051 - 5Middelfart (0 - 1)  

  • 30
  • Sat 21 Jun 2014
  • 15:00 FT Aarhus Fremad1 - 1HIK (1 - 1)  
    15:00 FT B93 Copenhagen4 - 1Avarta (0 - 1)  
    15:00 FT Birkerod2 - 1Vanlose (1 - 0)  
    15:00 FT Brabrand2 - 3Middelfart (2 - 1)  

  • Second Leg
  • Sat 29 Jun 2013
  • 13:30 FT Kjellerup1 - 2Fremad Amager * (1 - 0)    
  • First Leg
  • Wed 26 Jun 2013
  • 19:00 FT Fremad Amager3 - 1Kjellerup (1 - 0)    
  • 30
  • Sun 23 Jun 2013
  • 15:00 FT FC Skanderborg1 - 2Kjellerup (1 - 1)  
    15:00 FT FC Sydvest 054 - 0Ringkobing IF (2 - 0)  

  • Second Leg
  • Sat 23 Jun 2012
  • 13:00 FT HIK0 - 2FC fyn * (0 - 1)    
  • First Leg
  • Wed 20 Jun 2012
  • 19:00 FT FC fyn1 - 1HIK (1 - 0)    
  • 30
  • Sat 16 Jun 2012
  • 15:00 FT Aarup3 - 1Skjold (2 - 1)  
    15:00 FT B 19081 - 1Sollerod-Vedbaek (0 - 0)  

  • Second Leg
  • Sat 18 Jun 2011
  • 15:00 FT Jammerbugt FC0 - 0nordvest FC (0 - 0)    
  • First Leg
  • Wed 15 Jun 2011
  • 19:00 FT nordvest FC2 - 2Jammerbugt FC (1 - 2)    
  • 30
  • Sat 11 Jun 2011
  • 15:00 FT Aarhus Fremad2 - 1B 1908 (1 - 1)  
    15:00 FT B93 Copenhagen3 - 0Vanlose (2 - 0)  

  • Second Leg
  • Sat 19 Jun 2010
  • 15:00 FT * Hobro3 - 1B93 Copenhagen (2 - 0)    
    15:00 FT * Skjold4 - 3Otterup (3 - 0)    
  • First Leg
  • Wed 16 Jun 2010
  • 19:45 FT B93 Copenhagen0 - 2Hobro (0 - 2)    
    19:00 FT Otterup1 - 1Skjold (0 - 0)    

  • 2
  • Sat 20 Jun 2009
  • 15:00 FT * Brabrand3 - 2B93 Copenhagen (0 - 2)    
    15:00 FT Skovlunde1 - 3Naesby * (1 - 1)    
  • 1
  • Wed 17 Jun 2009
  • 19:00 FT B93 Copenhagen0 - 0Brabrand (0 - 0)    
    19:00 FT Naesby2 - 1Skovlunde (1 - 0)    

  • 30
  • Sun 16 Jun 2002
  • 16:00 FT Aalborg Chang0 - 1Glostrup (0 - 0)  
    16:00 FT HIK1 - 1Skjold (0 - 0)  
    16:00 FT Holstebro3 - 3Norresundby (0 - 0)  
    16:00 FT Kalundborg1 - 1Birkerod (0 - 0)  

  • 30
  • Sun 17 Jun 2001
  • 16:00 FT Dalum4 - 2FC Fredericia (1 - 0)  
    16:00 FT FC svendborg2 - 2Glostrup (1 - 2)  
    16:00 FT HIK3 - 1kolding IF (1 - 1)  
    16:00 FT Holbaek2 - 3Holstebro (1 - 2)