Intl. Tournaments

Soccer Leagues

FYR of Macedonia: All Latest Results & Next Games

  • 28
  • Wed 18 Apr 2018
  • 14:00 FT Akademija Pandev1 - 2Shkupi 1927 (1 - 2)    
    14:00 FT FK Renova2 - 1FK Rabotnicki (1 - 0)    
    14:00 FT FK Skopje1 - 1FK Sileks (0 - 1)    
    14:00 FT Pelister1 - 1FK Pobeda (0 - 0)    
    13:00 FT Vardar Skopje2 - 3Shkendija (1 - 1)    
  • 27
  • Sun 15 Apr 2018
  • 14:00 FT FK Renova2 - 1FK Pobeda (1 - 1)    
    14:00 FT FK Skopje0 - 1FK Rabotnicki (0 - 0)    
    14:00 FT Pelister0 - 6Shkendija (0 - 3)    
    14:00 FT Vardar Skopje1 - 1Shkupi 1927 (0 - 1)    
    13:00 FT FK Sileks0 - 0Akademija Pandev (0 - 0)    
  • 26
  • Sat 07 Apr 2018
  • 14:00 FT Akademija Pandev1 - 1Vardar Skopje (0 - 0)    
    14:00 FT FK Pobeda0 - 1FK Skopje (0 - 1)    
    14:00 FT Shkendija5 - 0FK Renova (3 - 0)    
    14:00 Pst Shkupi 1927 - Pelister -    
    13:00 FT FK Rabotnicki2 - 0FK Sileks (1 - 0)    
  • 29
  • Sun 22 Apr 2018
  • 13:00 FK Rabotnicki - Pelister -    
    14:00 FK Pobeda - Vardar Skopje -    
    14:00 FK Sileks - FK Renova -    
    14:00 FK Skopje - Akademija Pandev -    
    14:00 Shkendija - Shkupi 1927 -    
  • 30
  • Wed 25 Apr 2018
  • 14:00 Akademija Pandev - Shkendija -    
    14:00 FK Renova - FK Skopje -    
    14:00 Pelister - FK Sileks -    
    14:00 Shkupi 1927 - FK Pobeda -    
    14:00 Vardar Skopje - FK Rabotnicki -    
  • 31
  • Sun 29 Apr 2018
  • 14:00 FK Pobeda - Shkendija -    
    14:00 FK Rabotnicki - Shkupi 1927 -    
    14:00 FK Renova - Akademija Pandev -    
    14:00 FK Sileks - Vardar Skopje -    
    14:00 FK Skopje - Pelister -    

  • 22
  • Sat 21 Apr 2018
  • 14:00 FT FK Novaci0 - 2FK Makedonija G. P. (0 - 1)  
    14:00 FT FK Osogovo1 - 0FK Sasa (1 - 0)  
    14:00 FT FK Pobeda Valandovo0 - 12FK Belasica (0 - 5)  
    14:00 FT FK Struga3 - 1Gorno Lisice (2 - 1)  
    14:00 FT FK Tikves1 - 3Borec Veles (1 - 0)  
    14:00 FT Kozhuf Miravci1 - 0FK Plackovica (0 - 0)  
    14:00 FT Lokomotiva Skopje2 - 2Teteks (0 - 0)  
    14:00 FT Zajazi Zajas1 - 4Gostivar (1 - 3)  
  • 21
  • Tue 17 Apr 2018
  • 14:00 FT Bregalnica Stip7 - 2FK Pobeda Valandovo (4 - 0)  
    14:00 FT FK Belasica5 - 0FK Osogovo (1 - 0)  
    14:00 FT FK Makedonija G. P.3 - 1Zajazi Zajas (2 - 0)  
    14:00 FT FK Plackovica2 - 2FK Sasa (0 - 0)  
    14:00 FT FK Struga0 - 1FK Labunishta (0 - 0)  
    14:00 FT Gorno Lisice2 - 1Teteks (1 - 1)  
    14:00 FT Gostivar2 - 1Lokomotiva Skopje (2 - 1)  
  • 22
  • Sun 22 Apr 2018
  • 14:00 FK Labunishta - Vellazerimi 77 -  
  • 23
  • Tue 24 Apr 2018
  • 14:00 Borec Veles - Kozhuf Miravci -  
    14:00 Bregalnica Stip - FK Tikves -  
    14:00 FK Makedonija G. P. - FK Labunishta -  
    14:00 FK Plackovica - FK Osogovo -  
    14:00 FK Sasa - FK Pobeda Valandovo -  
    14:00 Gorno Lisice - Lokomotiva Skopje -  
    14:00 Gostivar - FK Novaci -  
    14:00 Teteks - Zajazi Zajas -  
    14:00 Vellazerimi 77 - FK Struga -  
  • 24
  • Sat 28 Apr 2018
  • 14:00 Borec Veles - FK Plackovica -  
    14:00 FK Labunishta - Gostivar -  
    14:00 FK Novaci - Teteks -  
    14:00 FK Pobeda Valandovo - FK Osogovo -  
    14:00 FK Struga - FK Makedonija G. P. -  

  • SECOND LEG
  • Wed 11 Apr 2018
  • 14:00 PEN Akademija Pandev2 - 1
    (2 - 3)
    Pelister * (0 - 0)    
    13:00 FT FK Renova0 - 2Shkendija * (0 - 0)    
  • FIRST LEG
  • Wed 14 Mar 2018
  • 13:00 FT Pelister2 - 1Akademija Pandev (0 - 1)    
    13:00 FT Shkendija1 - 1FK Renova (1 - 1)    
  • SECOND LEG
  • Wed 07 Mar 2018
  • 13:00 FT * Shkendija4 - 0Vardar Skopje (0 - 0)    
  • FIRST LEG
  • Wed 21 Feb 2018
  • 13:00 FT Vardar Skopje1 - 1Shkendija (0 - 0)    
  • SECOND LEG
  • Sun 17 Dec 2017
  • 12:00 FT Shkupi 19270 - 2Vardar Skopje * (0 - 0)    
  • FIRST LEG
  • Thu 30 Nov 2017
  • 12:00 FT Vardar Skopje1 - 1Shkupi 1927 (0 - 1)    
  • SECOND LEG
  • Wed 29 Nov 2017
  • 12:00 FT * Akademija Pandev4 - 1Teteks (2 - 0)    
    12:00 FT FK Pobeda2 - 2Pelister * (1 - 1)    
    12:00 FT FK Skopje1 - 2FK Renova * (0 - 0)    
  • FIRST LEG
  • Wed 08 Nov 2017
  • 12:00 FT FK Renova2 - 0FK Skopje (0 - 0)    
    12:00 FT Pelister5 - 2FK Pobeda (2 - 2)    
    12:00 FT Teteks0 - 2Akademija Pandev (0 - 1)    
  • SECOND LEG
  • Wed 18 Oct 2017
  • 12:30 FT * Akademija Pandev5 - 0FK Sileks (1 - 0)    
  • FINAL
  • Wed 09 May 2018
  • 16:00 Shkendija - Pelister -    

  • SC
  • Wed 23 Sep 2015
  • 18:00 PEN * Vardar Skopje1 - 1
    (4 - 3)
    FK Rabotnicki (1 - 0)    
  • SC
  • Sun 28 Jul 2013
  • 19:00 FT Vardar Skopje1 - 0Teteks (0 - 0)  

  • PR
  • Wed 12 Jun 2013
  • 15:30 FT FK Drita0 - 3Gorno Lisice (0 - 0)    
    15:30 FT * Pelister1 - 0FK Skopje (0 - 0)    
  • PR
  • Sun 03 Jun 2012
  • 15:30 FT * FK Horizont Turnovo1 - 0Gorno Lisice (1 - 0)    
  • PR
  • Sat 02 Jun 2012
  • 15:30 PEN * Teteks0 - 0
    (5 - 4)
    FK Skopje (0 - 0)