Intl. Tournaments

Soccer Leagues

Russia: All Latest Results & Next Games

  • 27
  • Mon 23 Apr 2018
  • 16:30 FT Spartak Moscow1 - 3Akhmat Grozny (0 - 2)    
  • 27
  • Sun 22 Apr 2018
  • 16:00 FT Lokomotiv Moscow0 - 0FC UFA (0 - 0)    
    13:30 FT CSKA Moscow2 - 1Krasnodar (0 - 0)    
    13:30 FT FC Tosno0 - 2Amkar (0 - 1)    
    11:00 FT Arsenal Tula3 - 3Zenit Saint Petersburg (2 - 1)    
    08:00 FT Ska-khabarovsk0 - 1Dinamo Moscow (0 - 0)    
  • 27
  • Sat 21 Apr 2018
  • 16:00 FT Anzhi0 - 1Ural (0 - 0)    
    13:30 FT Rubin1 - 1FC Rostov (1 - 0)    
  • 23
  • Wed 18 Apr 2018
  • 17:30 FT CSKA Moscow3 - 0Amkar (2 - 0)    
    16:30 FT Lokomotiv Moscow0 - 0Akhmat Grozny (0 - 0)    
    16:30 FT Zenit Saint Petersburg2 - 1Dinamo Moscow (0 - 0)    
  • 26
  • Sun 15 Apr 2018
  • 16:00 FT FC Rostov2 - 0Ska-khabarovsk (1 - 0)    
    13:30 FT FC UFA1 - 1CSKA Moscow (1 - 0)    
    11:00 FT Ural2 - 1Spartak Moscow (1 - 0)    
  • 26
  • Sat 14 Apr 2018
  • 16:00 FT Krasnodar3 - 0Arsenal Tula (2 - 0)    
  • 28
  • Sat 28 Apr 2018
  • 16:30 Arsenal Tula - Anzhi -    
  • 28
  • Sun 29 Apr 2018
  • 11:00 Amkar - Spartak Moscow -    
    13:30 Zenit Saint Petersburg - CSKA Moscow -    
    16:00 FC Rostov - FC Tosno -    
  • 28
  • Mon 30 Apr 2018
  • 08:30 FC UFA - Ska-khabarovsk -    
    11:00 Dinamo Moscow - Rubin -    
    13:30 Akhmat Grozny - Ural -    
    16:00 Krasnodar - Lokomotiv Moscow -    
  • 29
  • Sat 05 May 2018
  • 08:00 Ska-khabarovsk - Krasnodar -    
    11:00 FC Tosno - Dinamo Moscow -    
    13:30 Lokomotiv Moscow - Zenit Saint Petersburg -    
    16:00 Spartak Moscow - FC Rostov -    
  • 29
  • Sun 06 May 2018
  • 11:00 Ural - Amkar -    
    16:00 CSKA Moscow - Arsenal Tula -    
  • 29
  • Mon 07 May 2018
  • 13:30 Rubin - FC UFA -    

  • 34
  • Sun 22 Apr 2018
  • 14:00 FT Kuban0 - 3Avangard Kursk (0 - 2)    
    10:30 FT Tambov3 - 1Shinnik Yaroslavl (1 - 1)    
  • 34
  • Sat 21 Apr 2018
  • 18:00 FT Baltika0 - 0Khimki (0 - 0)    
    14:00 FT Rotor Volgograd4 - 2Luch-energiya (2 - 0)    
    14:00 FT Zenit 20 - 2Krylya Sovetov (0 - 1)    
    13:00 FT Fakel Voronezh4 - 1Olimpiyets Nizhny Novgorod (1 - 0)    
    12:00 FT Spartak Moscow 22 - 3Volgar Astrakhan (2 - 1)    
    11:00 FT Enisey3 - 2TOM Tomsk (1 - 0)    
    11:00 FT Orenburg4 - 3Dynamo Saint Petersburg (2 - 2)    
    10:00 FT Sibir0 - 2Tyumen (0 - 1)    
  • 33
  • Mon 16 Apr 2018
  • 16:00 FT Khimki1 - 0Spartak Moscow 2 (0 - 0)    
  • 33
  • Sun 15 Apr 2018
  • 15:00 FT Kuban2 - 1Rotor Volgograd (1 - 0)    
    13:00 FT Volgar Astrakhan1 - 2Tambov (0 - 1)    
    12:30 FT Avangard Kursk0 - 0Tyumen (0 - 0)    
    12:00 FT Dynamo Saint Petersburg1 - 1Sibir (0 - 1)    
  • 35
  • Sat 28 Apr 2018
  • 08:00 Luch-energiya - Kuban -    
    11:00 Dynamo Saint Petersburg - Tambov -    
    11:00 TOM Tomsk - Zenit 2 -    
    11:00 Tyumen - Orenburg -    
    11:30 Khimki - Enisey -    
    13:00 Avangard Kursk - Sibir -    
    13:30 Shinnik Yaroslavl - Spartak Moscow 2 -    
    14:00 Krylya Sovetov - Fakel Voronezh -    
    14:30 Volgar Astrakhan - Baltika -    
    15:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Rotor Volgograd -    
  • 36
  • Wed 02 May 2018
  • 06:00 Luch-energiya - Avangard Kursk -    
    10:00 Enisey - Volgar Astrakhan -    
    11:00 Orenburg - Sibir -    
    12:00 Spartak Moscow 2 - Dynamo Saint Petersburg -    
    12:30 Tambov - Tyumen -    

  • 17
  • Wed 25 Apr 2018
  • 16:00 FT FC Saturn Ramenskoye0 - 1Metallurg Lipetsk (0 - 1)    
  • 21
  • Wed 25 Apr 2018
  • 12:00 FT Angusht0 - 2Spartak Vladikavkaz (0 - 0)    
  • 18
  • Tue 24 Apr 2018
  • 15:30 FT Kaluga1 - 2FC Torpedo Moscow (0 - 1)    
  • 17
  • Tue 24 Apr 2018
  • 10:00 FT Zenit Irkutsk2 - 3Irtysh Omsk (2 - 2)    
    09:00 FT FC chita0 - 0Dinamo Barnaul (0 - 0)    
  • 20
  • Sun 22 Apr 2018
  • 13:00 FT Strogino Moscow2 - 4Energomash Belgorod (1 - 1)    
  • 20
  • Sat 21 Apr 2018
  • 15:30 FT Zvezda Ryazan0 - 2Ararat Moscow (0 - 0)    
  • 28
  • Sat 21 Apr 2018
  • 14:00 FT FC Chayka2 - 0Akademiya Futbola (1 - 0)    
  • 20
  • Sat 21 Apr 2018
  • 14:00 FT Mordovia Saransk0 - 0Zenit Izhevsk (0 - 0)    
  • 28
  • Sat 21 Apr 2018
  • 14:00 FT Spartak Vladikavkaz0 - 1Afips (0 - 0)    
  • 20
  • Sat 21 Apr 2018
  • 14:00 FT Tekstilshtik-Telekom0 - 1Lokomotiv Moscow B (0 - 0)    
  • 28
  • Sat 21 Apr 2018
  • 13:00 FT Angusht2 - 2Anzhi 2 (0 - 1)    
    13:00 FT Biolog-novokubansk1 - 1FC Armavir (0 - 1)    
  • 20
  • Sat 21 Apr 2018
  • 13:00 CANC Dinamo Kirov - Anzhi-Junior Zelenodolsk -  
    13:00 FT Khimik Novomoskovsk1 - 0Dinamo Bryansk (0 - 0)    
  • 18
  • Fri 27 Apr 2018
  • 09:00 FC chita - Irtysh Omsk -    
    10:00 Zenit Irkutsk - Dinamo Barnaul -    
  • 21
  • Fri 27 Apr 2018
  • 15:00 Luki-Energiya - Pskov-747 -    
    15:00 Torpedo Vladimir - Chertanovo Moscow -    
  • 21
  • Sat 28 Apr 2018
  • 11:00 Spartak Kostroma - Kolomna -    
    11:00 Znamya Truda - Murom -    
  • 29
  • Sat 28 Apr 2018
  • 12:00 Kuban 2 - FC Chayka -    
    12:30 Anzhi 2 - Spartak Nalchik -    
  • 21
  • Sat 28 Apr 2018
  • 13:00 Anzhi-Junior Zelenodolsk - FC Chelyabinsk -    
    13:00 Dolgoprudny - Dynamo St Petersburg 2 -    
    13:00 FK Neftekhimik - Syzran-2003 -    
  • 29
  • Sat 28 Apr 2018
  • 13:00 Mashuk-kmv - SKA Rostov -    
  • 21
  • Sat 28 Apr 2018
  • 13:00 Metallurg Lipetsk - Strogino Moscow -    
    13:00 Nosta - Mordovia Saransk -    
  • 29
  • Sat 28 Apr 2018
  • 13:30 Akademiya Futbola - Biolog-novokubansk -    

  • SF
  • Wed 18 Apr 2018
  • 15:30 PEN Spartak Moscow1 - 1
    (4 - 5)
    FC Tosno * (0 - 0)    
    15:00 FT * Avangard Kursk1 - 0Shinnik Yaroslavl (0 - 0)    
  • QF
  • Wed 04 Apr 2018
  • 14:30 FT Krylya Sovetov1 - 3Spartak Moscow * (0 - 1)    
  • QF
  • Wed 28 Feb 2018
  • 16:30 FT * FC Tosno2 - 1Luch-energiya (2 - 0)    
  • QF
  • Tue 27 Feb 2018
  • 14:30 PEN Amkar0 - 0
    (6 - 7)
    Avangard Kursk * (0 - 0)    
    08:30 PEN Ska-khabarovsk0 - 0
    (1 - 4)
    Shinnik Yaroslavl * (0 - 0)    
  • R16
  • Wed 25 Oct 2017
  • 16:00 PEN * FC Tosno0 - 0
    (6 - 5)
    TOM Tomsk (0 - 0)    
    16:00 FT Rubin1 - 2Krylya Sovetov * (0 - 1)    
    16:00 FT * Spartak Moscow5 - 2Spartak Nalchik (1 - 1)    
    15:30 PEN FC Rostov1 - 1
    (9 - 10)
    Amkar * (1 - 1)    
    12:00 FT * Shinnik Yaroslavl4 - 0Olimpiyets Nizhny Novgorod (2 - 0)    
    11:00 FT Tambov0 - 2Avangard Kursk * (0 - 0)    
    09:00 FT * Luch-energiya2 - 1Enisey (1 - 0)    
    08:30 FT * Ska-khabarovsk2 - 0Dynamo Saint Petersburg (0 - 0)    
  • R32
  • Thu 21 Sep 2017
  • 17:00 AET * Dynamo Saint Petersburg3 - 2Zenit Saint Petersburg (2 - 0)    
  • FINAL
  • Wed 09 May 2018
  • 16:00 FC Tosno - Avangard Kursk -  

  • FINAL
  • Fri 24 Feb 2017
  • 18:45 FT Chertanovo Moscow0 - 1Fakel Voronezh (0 - 0)  
  • PF
  • Fri 24 Feb 2017
  • 13:30 FT Enisey1 - 0Mordovia Saransk (1 - 0)  
  • 5P
  • Fri 24 Feb 2017
  • 10:45 PEN Ural1 - 1
    (1 - 3)
    Tyumen * (0 - 0)  
  • 7P
  • Fri 24 Feb 2017
  • 08:15 PEN * Tambov0 - 0
    (4 - 3)
    Volgar Astrakhan (0 - 0)  
  • 9P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 16:15 FT Spartak Nalchik2 - 1Ska-khabarovsk (1 - 0)  
  • 11P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 13:30 FT Shinnik Yaroslavl0 - 2Spartak Moscow 2 (0 - 0)    
  • 13P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 10:45 PEN * Zenit 20 - 0
    (4 - 2)
    Krasnodar 2 (0 - 0)    
  • 15P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 08:15 FT Kuban0 - 2Dynamo Saint Petersburg (0 - 1)  
  • SEMI FINAL
  • Tue 21 Feb 2017
  • 16:00 FT Mordovia Saransk0 - 1Fakel Voronezh * (0 - 0)    
  • PO
  • Tue 21 Feb 2017
  • 13:15 FT Tyumen2 - 1Volgar Astrakhan (0 - 1)    
    10:30 PEN * Ska-khabarovsk1 - 1
    (5 - 4)
    Spartak Moscow 2 (0 - 1)    
    08:15 FT Dynamo Saint Petersburg0 - 2Krasnodar 2 * (0 - 0)    
  • SEMI FINAL
  • Mon 20 Feb 2017
  • 16:00 PEN * Chertanovo Moscow0 - 0
    (5 - 3)
    Enisey (0 - 0)    
  • PO
  • Mon 20 Feb 2017
  • 13:15 FT Tambov1 - 2Ural * (0 - 1)    
    10:30 FT Shinnik Yaroslavl3 - 4Spartak Nalchik (1 - 3)    

  • 2
  • Thu 09 Oct 2003
  • 15:00 FT Chernomorets Novorossiysk2 - 2Zenit Saint Petersburg (1 - 2)  
  • 1
  • Tue 09 Sep 2003
  • 16:00 FT Zenit Saint Petersburg3 - 0Chernomorets Novorossiysk (2 - 0)  
  • 2
  • Fri 05 Sep 2003
  • 15:30 FT Chernomorets Novorossiysk3 - 2Shinnik Yaroslavl (2 - 1)  
    15:00 FT Zenit Saint Petersburg3 - 1FC Torpedo Moscow (2 - 0)  
  • 1
  • Wed 20 Aug 2003
  • 16:00 FT FC Torpedo Moscow2 - 2Zenit Saint Petersburg (0 - 2)  
    16:00 FT Shinnik Yaroslavl1 - 1Chernomorets Novorossiysk (1 - 1)  
  • 1
  • Sat 07 Jun 2003
  • 15:00 FT Spartak-Alania0 - 0Chernomorets Novorossiysk (0 - 0)  
  • 1
  • Fri 06 Jun 2003
  • 15:30 FT FC Torpedo Moscow4 - 2Torpedo-Zil Moscow (1 - 0)  
    15:00 FT Shinnik Yaroslavl2 - 0Rotor Volgograd (1 - 0)  
    14:00 FT Spartak Moscow1 - 1Zenit Saint Petersburg (0 - 0)  

  • SC
  • Fri 14 Jul 2017
  • 18:30 AET * Spartak Moscow2 - 1Lokomotiv Moscow (0 - 0)    
  • SC
  • Sat 23 Jul 2016
  • 16:00 FT CSKA Moscow0 - 1Zenit Saint Petersburg (0 - 1)    
  • SC
  • Sun 12 Jul 2015
  • 15:00 PEN * Zenit Saint Petersburg1 - 1
    (4 - 2)
    Lokomotiv Moscow (0 - 1)    
  • SC
  • Sat 26 Jul 2014
  • 17:30 FT CSKA Moscow3 - 1FC Rostov (0 - 1)    
  • SC
  • Sat 13 Jul 2013
  • 17:30 FT CSKA Moscow3 - 0Zenit Saint Petersburg (2 - 0)  
  • SC
  • Sat 14 Jul 2012
  • 12:00 FT Zenit Saint Petersburg0 - 2Rubin (0 - 2)    
  • SC
  • Sun 06 Mar 2011
  • 10:00 FT Zenit Saint Petersburg1 - 0CSKA Moscow (0 - 0)    
  • SC
  • Sun 07 Mar 2010
  • 11:00 FT Rubin1 - 0CSKA Moscow (1 - 0)    
  • SC
  • Sat 07 Mar 2009
  • 11:00 AET Rubin1 - 2CSKA Moscow * (0 - 1)    
  • 1
  • Sun 09 Mar 2008
  • 13:00 FT Lokomotiv Moscow1 - 2Zenit Saint Petersburg (0 - 1)  
  • 1
  • Sat 03 Mar 2007
  • 13:00 FT CSKA Moscow4 - 2Spartak Moscow (1 - 0)  
  • 1
  • Sat 11 Mar 2006
  • 13:00 FT CSKA Moscow3 - 2Spartak Moscow (1 - 1)