Intl. Tournaments

Volleyball Leagues

Russian Cup Women (Russia): Overview

  Russia: Russian Cup Women: 2018-2019 - Latest Resutls
14.12.18
17:30
FTDynamo Moscow W  3252525   
Yenisey Krasnoyarsk W  0111713   
14.12.18
15:00
FTLokomotiv Kaliningrad W  21721252510 
Dynamo Kazan W  32525232015 
13.12.18
17:30
FTLokomotiv Kaliningrad W  121222520  
Dynamo Moscow W  325252325  
13.12.18
15:00
FTDynamo Kazan W  128212112  
Yenisey Krasnoyarsk W  326252525  

Russia: Russian Cup Women - Group Stage - Group 1: 2019/2020 - League Table Full Table ››
# Team Pts MP W L Points +/- Total Form
1 Dynamo Moscow W 0 0 00 0 - 0 0
2 Leningradka W 0 0 00 0 - 0 0
3 Primorye W 0 0 00 0 - 0 0
4 Ray Luch W 0 0 00 0 - 0 0
5 Sakhalin W 0 0 00 0 - 0 0
1 Dynamo Moscow W 0 0 00 0 - 0 0
2 Leningradka W 0 0 00 0 - 0 0
3 Primorye W 0 0 00 0 - 0 0
4 Ray Luch W 0 0 00 0 - 0 0
5 Sakhalin W 0 0 00 0 - 0 0
1 Dynamo Moscow W 0 0 00 0 - 0 0
2 Leningradka W 0 0 00 0 - 0 0
3 Primorye W 0 0 00 0 - 0 0
4 Ray Luch W 0 0 00 0 - 0 0
5 Sakhalin W 0 0 00 0 - 0 0
1 Dynamo Moscow W 0 0 00 0 - 0 0
2 Leningradka W 0 0 00 0 - 0 0
3 Primorye W 0 0 00 0 - 0 0
4 Ray Luch W 0 0 00 0 - 0 0
5 Sakhalin W 0 0 00 0 - 0 0
Russia: Russian Cup Women - Group Stage - Group 2: 2019/2020 - League Table Full Table ››
# Team Pts MP W L Points +/- Total Form
1 Dynamo Krasnodar W 0 0 00 0 - 0 0
2 Impuls-Sport Volgodonsk W 0 0 00 0 - 0 0
3 Lipetsk W 0 0 00 0 - 0 0
4 Lokomotiv Kaliningrad W 0 0 00 0 - 0 0
5 Minchanka Minsk W 0 0 00 0 - 0 0
1 Dynamo Krasnodar W 0 0 00 0 - 0 0
2 Impuls-Sport Volgodonsk W 0 0 00 0 - 0 0
3 Lipetsk W 0 0 00 0 - 0 0
4 Lokomotiv Kaliningrad W 0 0 00 0 - 0 0
5 Minchanka Minsk W 0 0 00 0 - 0 0
1 Dynamo Krasnodar W 0 0 00 0 - 0 0
2 Impuls-Sport Volgodonsk W 0 0 00 0 - 0 0
3 Lipetsk W 0 0 00 0 - 0 0
4 Lokomotiv Kaliningrad W 0 0 00 0 - 0 0
5 Minchanka Minsk W 0 0 00 0 - 0 0
1 Dynamo Krasnodar W 0 0 00 0 - 0 0
2 Impuls-Sport Volgodonsk W 0 0 00 0 - 0 0
3 Lipetsk W 0 0 00 0 - 0 0
4 Lokomotiv Kaliningrad W 0 0 00 0 - 0 0
5 Minchanka Minsk W 0 0 00 0 - 0 0
Russia: Russian Cup Women - Group Stage - Group 3: 2019/2020 - League Table Full Table ››
# Team Pts MP W L Points +/- Total Form
1 Avtodor-Metar Chelyabinsk W 0 0 00 0 - 0 0
2 Severyanka W 0 0 00 0 - 0 0
3 Tyumen-TUMGU W 0 0 00 0 - 0 0
4 Uralochka-NTMK W 0 0 00 0 - 0 0
5 Uralochka-UrGEU W 0 0 00 0 - 0 0
1 Avtodor-Metar Chelyabinsk W 0 0 00 0 - 0 0
2 Severyanka W 0 0 00 0 - 0 0
3 Tyumen-TUMGU W 0 0 00 0 - 0 0
4 Uralochka-NTMK W 0 0 00 0 - 0 0
5 Uralochka-UrGEU W 0 0 00 0 - 0 0
1 Avtodor-Metar Chelyabinsk W 0 0 00 0 - 0 0
2 Severyanka W 0 0 00 0 - 0 0
3 Tyumen-TUMGU W 0 0 00 0 - 0 0
4 Uralochka-NTMK W 0 0 00 0 - 0 0
5 Uralochka-UrGEU W 0 0 00 0 - 0 0
1 Avtodor-Metar Chelyabinsk W 0 0 00 0 - 0 0
2 Severyanka W 0 0 00 0 - 0 0
3 Tyumen-TUMGU W 0 0 00 0 - 0 0
4 Uralochka-NTMK W 0 0 00 0 - 0 0
5 Uralochka-UrGEU W 0 0 00 0 - 0 0
Russia: Russian Cup Women - Group Stage - Group 4: 2019/2020 - League Table Full Table ››
# Team Pts MP W L Points +/- Total Form
1 Atom Kursk W 0 0 00 0 - 0 0
2 Dynamo Kazan W 0 0 00 0 - 0 0
3 Nizhny Novgorod W 0 0 00 0 - 0 0
4 Proton W 0 0 00 0 - 0 0
5 Yenisey Krasnoyarsk W 0 0 00 0 - 0 0
1 Atom Kursk W 0 0 00 0 - 0 0
2 Dynamo Kazan W 0 0 00 0 - 0 0
3 Nizhny Novgorod W 0 0 00 0 - 0 0
4 Proton W 0 0 00 0 - 0 0
5 Yenisey Krasnoyarsk W 0 0 00 0 - 0 0
1 Atom Kursk W 0 0 00 0 - 0 0
2 Dynamo Kazan W 0 0 00 0 - 0 0
3 Nizhny Novgorod W 0 0 00 0 - 0 0
4 Proton W 0 0 00 0 - 0 0
5 Yenisey Krasnoyarsk W 0 0 00 0 - 0 0
1 Atom Kursk W 0 0 00 0 - 0 0
2 Dynamo Kazan W 0 0 00 0 - 0 0
3 Nizhny Novgorod W 0 0 00 0 - 0 0
4 Proton W 0 0 00 0 - 0 0
5 Yenisey Krasnoyarsk W 0 0 00 0 - 0 0

  Russia: Russian Cup Women: 2019-2020 - Next Games
17.09.19
08:00
Zarechie Odintsovo W  ------ 
Tyumen-TUMGU W  ------ 
17.09.19
10:00
Avtodor-Metar Chelyabinsk W  ------ 
Severyanka W  ------ 
17.09.19
11:00
Leningradka W  ------ 
Tulica W  ------ 
17.09.19
12:00
Dynamo Krasnodar W  ------ 
Ufimochka W  ------ 
17.09.19
13:00
Sakhalin W  ------ 
Primorye W  ------ 
17.09.19
14:00
Uralochka-NTMK W  ------ 
Uralochka-UrGEU W  ------ 
17.09.19
15:30
Minchanka Minsk W  ------ 
Lipetsk W  ------ 
17.09.19
16:00
Dynamo Moscow W  ------ 
Ray Luch W  ------ 
17.09.19
18:00
Lokomotiv Kaliningrad W  ------ 
Impuls-Sport Volgodonsk W  ------ 
18.09.19
08:00
Tyumen-TUMGU W  ------ 
Avtodor-Metar Chelyabinsk W  ------ 
18.09.19
10:00
Uralochka-UrGEU W  ------ 
Severyanka W  ------ 
18.09.19
11:00
Tulica W  ------ 
Sakhalin W  ------ 
18.09.19
12:00
Uralochka-NTMK W  ------ 
Zarechie Odintsovo W  ------ 
18.09.19
13:00
Dynamo Moscow W  ------ 
Leningradka W  ------ 
18.09.19
13:00
Proton W  ------ 
Nizhny Novgorod W  ------ 
18.09.19
13:00
Ufimochka W  ------ 
Minchanka Minsk W  ------ 
18.09.19
15:30
Impuls-Sport Volgodonsk W  ------ 
Lipetsk W  ------ 
18.09.19
15:30
Yenisey Krasnoyarsk W  ------ 
Atom Kursk W  ------ 
18.09.19
16:00
Ray Luch W  ------ 
Primorye W  ------ 
18.09.19
18:00
Lokomotiv Kaliningrad W  ------ 
Dynamo Krasnodar W  ------ 
19.09.19
08:00
Severyanka W  ------ 
Tyumen-TUMGU W  ------ 
19.09.19
10:00
Zarechie Odintsovo W  ------ 
Uralochka-UrGEU W  ------ 
19.09.19
11:00
Sakhalin W  ------ 
Dynamo Moscow W  ------ 
19.09.19
12:00
Avtodor-Metar Chelyabinsk W  ------ 
Uralochka-NTMK W  ------ 
19.09.19
13:00
Dynamo Kazan W  ------ 
Yenisey Krasnoyarsk W  ------ 
19.09.19
13:00
Lipetsk W  ------ 
Ufimochka W  ------ 
19.09.19
13:00
Primorye W  ------ 
Tulica W  ------ 
19.09.19
15:30
Atom Kursk W  ------ 
Proton W  ------ 
19.09.19
15:30
Dynamo Krasnodar W  ------ 
Impuls-Sport Volgodonsk W  ------ 
19.09.19
16:00
Leningradka W  ------ 
Ray Luch W  ------ 
19.09.19
18:00
Minchanka Minsk W  ------ 
Lokomotiv Kaliningrad W  ------ 
20.09.19
13:00
Proton W  ------ 
Dynamo Kazan W  ------ 
20.09.19
15:30
Nizhny Novgorod W  ------ 
Atom Kursk W  ------