Intl. Tournaments

Volleyball Leagues

Russian Cup (Russia): Overview

  Russia: Russian Cup: 2019-2020 - Latest Resutls
18.09.19
16:30
FTZenit St. Petersburg  32912242515 
Dinamo Moscow  22725262113 
18.09.19
16:00
FTZenit Kazan  322252525  
Dynamo Leningrad  125211815  
18.09.19
14:45
FTDynamo Moscow 2  0191821   
Nizhny Novgorod  3252525   
18.09.19
14:45
FTTyumen  31130242517 
Gazprom  22528262115 
18.09.19
14:10
FTFakel Novyi Urengoy  0192026   
Ural Ufa  3252528   
18.09.19
13:40
FTVladimir  127172523  
Grozniy  325252725  
18.09.19
12:00
FTChelyabinsk  125101715  
Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk  318252525  
18.09.19
12:00
FTMagnitogorsk University  22225252010 
Lokomotiv-Emerald Yekaterinburg  32515222515 
18.09.19
12:00
FTOdintsovo  130242820  
MGTU Moscow  332262625  
18.09.19
11:00
FTTransgaz-Stavropol  22525201114 
Yenisey Krasnoyarsk  32323252516 
18.09.19
10:00
FTTarkhan Sterlitamak  0151821   
Orenburg  3252525   
18.09.19
09:30
FTKuzbass Kemerovo  3252527   
Nova Novokuybyishevsk  0221925   
17.09.19
16:00
FTDinamo Moscow  3252525   
Dynamo Moscow 2  0172122   
17.09.19
16:00
FTZenit Kazan  325252425  
Vladimir  111142622  
17.09.19
14:30
FTGazprom  3252525   
Lokomotiv-Emerald Yekaterinburg  0212117   
17.09.19
14:00
FTNizhny Novgorod  3252525   
MGTU Moscow  0201922   
17.09.19
14:00
FTUral Ufa  3252525   
Chelyabinsk  0171919   
17.09.19
13:30
FTYenisey Krasnoyarsk  325252425  
Grozniy  120182620  
17.09.19
12:00
FTFakel Novyi Urengoy  3252525   
Tarkhan Sterlitamak  0211822   
17.09.19
12:00
FTNova Novokuybyishevsk  325251725  
Tyumen  120232522  
17.09.19
12:00
FTZenit St. Petersburg  3252525   
Odintsovo  0192219   
17.09.19
11:00
FTDynamo Leningrad  31922252515 
Transgaz-Stavropol  2252519218 
17.09.19
10:00
FTYugra-Samotlor Nizhnevartovsk  3252525   
Orenburg  0232320   
17.09.19
09:30
FTKuzbass Kemerovo  3252525   
Magnitogorsk University  0162318   

Russia: Russian Cup - Group Stage - Group 1: 2019/2020 - League Table Full Table ››
# Team Pts MP W L Points +/- Total Form
1 Kuzbass Kemerovo 6 2 20 6 - 0 6 WW
2 Gazprom 4 2 11 5 - 3 2 LW
3 Nova Novokuybyishevsk 3 2 11 3 - 4 -1 LW
4 Tyumen 2 2 11 4 - 5 -1 WL
5 Lokomotiv-Emerald Yekaterinburg 2 2 11 3 - 5 -2 WL
1 Kuzbass Kemerovo 4 2 20 6 - 0 6 WW
2 Gazprom 2 1 10 3 - 0 3 W
3 Nova Novokuybyishevsk 2 1 10 3 - 1 2 W
4 Tyumen 2 1 10 3 - 2 1 W
5 Lokomotiv-Emerald Yekaterinburg 0 0 00 0 - 0 0
1 Lokomotiv-Emerald Yekaterinburg 2 2 11 3 - 5 -2 WL
2 Kuzbass Kemerovo 0 0 00 0 - 0 0
3 Gazprom 0 1 01 2 - 3 -1 L
4 Tyumen 0 1 01 1 - 3 -2 L
5 Magnitogorsk University 0 1 01 0 - 3 -3 L
1 Kuzbass Kemerovo 4 2 20 6 - 0 6 WW
2 Gazprom 2 2 11 5 - 3 2 LW
3 Nova Novokuybyishevsk 2 2 11 3 - 4 -1 LW
4 Tyumen 2 2 11 4 - 5 -1 WL
5 Lokomotiv-Emerald Yekaterinburg 2 2 11 3 - 5 -2 WL
Russia: Russian Cup - Group Stage - Group 2: 2019/2020 - League Table Full Table ››
# Team Pts MP W L Points +/- Total Form
1 Zenit Kazan 6 2 20 6 - 2 4 WW
2 Yenisey Krasnoyarsk 5 2 20 6 - 3 3 WW
3 Grozniy 3 2 11 4 - 4 0 WL
4 Dynamo Leningrad 2 2 11 4 - 5 -1 LW
5 Transgaz-Stavropol 2 2 02 4 - 6 -2 LL
1 Zenit Kazan 4 2 20 6 - 2 4 WW
2 Yenisey Krasnoyarsk 2 1 10 3 - 1 2 W
3 Dynamo Leningrad 2 1 10 3 - 2 1 W
4 Grozniy 0 0 00 0 - 0 0
5 Transgaz-Stavropol 0 1 01 2 - 3 -1 L
1 Yenisey Krasnoyarsk 2 1 10 3 - 2 1 W
2 Grozniy 2 2 11 4 - 4 0 WL
3 Zenit Kazan 0 0 00 0 - 0 0
4 Transgaz-Stavropol 0 1 01 2 - 3 -1 L
5 Dynamo Leningrad 0 1 01 1 - 3 -2 L
1 Zenit Kazan 4 2 20 6 - 2 4 WW
2 Yenisey Krasnoyarsk 4 2 20 6 - 3 3 WW
3 Grozniy 2 2 11 4 - 4 0 WL
4 Dynamo Leningrad 2 2 11 4 - 5 -1 LW
5 Transgaz-Stavropol 0 2 02 4 - 6 -2 LL
Russia: Russian Cup - Group Stage - Group 3: 2019/2020 - League Table Full Table ››
# Team Pts MP W L Points +/- Total Form
1 Ural Ufa 6 2 20 6 - 0 6 WW
2 Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk 6 2 20 6 - 1 5 WW
3 Fakel Novyi Urengoy 3 2 11 3 - 3 0 LW
4 Orenburg 3 2 11 3 - 3 0 WL
5 Chelyabinsk 0 2 02 1 - 6 -5 LL
1 Ural Ufa 2 1 10 3 - 0 3 W
2 Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk 2 1 10 3 - 0 3 W
3 Fakel Novyi Urengoy 2 2 11 3 - 3 0 LW
4 Orenburg 0 0 00 0 - 0 0
5 Chelyabinsk 0 1 01 1 - 3 -2 L
1 Ural Ufa 2 1 10 3 - 0 3 W
2 Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk 2 1 10 3 - 1 2 W
3 Orenburg 2 2 11 3 - 3 0 WL
4 Fakel Novyi Urengoy 0 0 00 0 - 0 0
5 Chelyabinsk 0 1 01 0 - 3 -3 L
1 Ural Ufa 4 2 20 6 - 0 6 WW
2 Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk 4 2 20 6 - 1 5 WW
3 Fakel Novyi Urengoy 2 2 11 3 - 3 0 LW
4 Orenburg 2 2 11 3 - 3 0 WL
5 Chelyabinsk 0 2 02 1 - 6 -5 LL
Russia: Russian Cup - Group Stage - Group 4: 2019/2020 - League Table Full Table ››
# Team Pts MP W L Points +/- Total Form
1 Nizhny Novgorod 6 2 20 6 - 0 6 WW
2 Zenit St. Petersburg 5 2 20 6 - 2 4 WW
3 Dinamo Moscow 4 2 11 5 - 3 2 LW
4 MGTU Moscow 3 2 11 3 - 4 -1 WL
5 Odintsovo 0 2 02 1 - 6 -5 LL
1 Zenit St. Petersburg 4 2 20 6 - 2 4 WW
2 Dinamo Moscow 2 1 10 3 - 0 3 W
3 Nizhny Novgorod 2 1 10 3 - 0 3 W
4 MGTU Moscow 0 0 00 0 - 0 0
5 Odintsovo 0 1 01 1 - 3 -2 L
1 Nizhny Novgorod 2 1 10 3 - 0 3 W
2 MGTU Moscow 2 2 11 3 - 4 -1 WL
3 Zenit St. Petersburg 0 0 00 0 - 0 0
4 Dinamo Moscow 0 1 01 2 - 3 -1 L
5 Dynamo Moscow 2 0 1 01 0 - 3 -3 L
1 Nizhny Novgorod 4 2 20 6 - 0 6 WW
2 Zenit St. Petersburg 4 2 20 6 - 2 4 WW
3 Dinamo Moscow 2 2 11 5 - 3 2 LW
4 MGTU Moscow 2 2 11 3 - 4 -1 WL
5 Odintsovo 0 2 02 1 - 6 -5 LL
Russia: Russian Cup - Group Stage - Group 5: 2019/2020 - League Table Full Table ››
# Team Pts MP W L Points +/- Total Form
1 Belogorie Belgorod 0 0 00 0 - 0 0
2 Lokomotiv Novosibirsk 0 0 00 0 - 0 0
3 Lokomotiv Novosibirsk 2 0 0 00 0 - 0 0
4 Technologist Belogorye Belgorod 0 0 00 0 - 0 0
5 University Barnaul 0 0 00 0 - 0 0
1 Belogorie Belgorod 0 0 00 0 - 0 0
2 Lokomotiv Novosibirsk 0 0 00 0 - 0 0
3 Lokomotiv Novosibirsk 2 0 0 00 0 - 0 0
4 Technologist Belogorye Belgorod 0 0 00 0 - 0 0
5 University Barnaul 0 0 00 0 - 0 0
1 Belogorie Belgorod 0 0 00 0 - 0 0
2 Lokomotiv Novosibirsk 0 0 00 0 - 0 0
3 Lokomotiv Novosibirsk 2 0 0 00 0 - 0 0
4 Technologist Belogorye Belgorod 0 0 00 0 - 0 0
5 University Barnaul 0 0 00 0 - 0 0
1 Belogorie Belgorod 0 0 00 0 - 0 0
2 Lokomotiv Novosibirsk 0 0 00 0 - 0 0
3 Lokomotiv Novosibirsk 2 0 0 00 0 - 0 0
4 Technologist Belogorye Belgorod 0 0 00 0 - 0 0
5 University Barnaul 0 0 00 0 - 0 0

  Russia: Russian Cup: 2019-2020 - Next Games
19.09.19
09:30
Nova Novokuybyishevsk  ------ 
Magnitogorsk University  ------ 
19.09.19
10:00
Orenburg  ------ 
Chelyabinsk  ------ 
19.09.19
11:00
Grozniy  ------ 
Transgaz-Stavropol  ------ 
19.09.19
12:00
Lokomotiv-Emerald Yekaterinburg  ------ 
Tyumen  ------ 
19.09.19
12:00
MGTU Moscow  ------ 
Dynamo Moscow 2  ------ 
19.09.19
12:00
Yaroslavich Yaroslavl  ------ 
University Barnaul  ------ 
19.09.19
12:00
Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk  ------ 
Fakel Novyi Urengoy  ------ 
19.09.19
13:00
Dynamo Leningrad  ------ 
Vladimir  ------ 
19.09.19
14:00
Lokomotiv Novosibirsk  ------ 
Technologist Belogorye Belgorod  ------ 
19.09.19
14:00
Nizhny Novgorod  ------ 
Zenit St. Petersburg  ------ 
19.09.19
14:00
Ural Ufa  ------ 
Tarkhan Sterlitamak  ------ 
19.09.19
14:30
Gazprom  ------ 
Kuzbass Kemerovo  ------ 
19.09.19
15:00
Yenisey Krasnoyarsk  ------ 
Zenit Kazan  ------ 
19.09.19
16:00
Belogorie Belgorod  ------ 
Lokomotiv Novosibirsk 2  ------ 
19.09.19
16:00
Dinamo Moscow  ------ 
Odintsovo  ------ 
20.09.19
11:00
Vladimir  ------ 
Transgaz-Stavropol  ------ 
20.09.19
12:00
Technologist Belogorye Belgorod  ------ 
University Barnaul  ------ 
20.09.19
13:00
Dynamo Leningrad  ------ 
Yenisey Krasnoyarsk  ------ 
20.09.19
14:00
Lokomotiv Novosibirsk 2  ------ 
Yaroslavich Yaroslavl  ------ 
20.09.19
14:00
Lokomotiv-Emerald Yekaterinburg  ------ 
Nova Novokuybyishevsk  ------ 
20.09.19
15:00
Zenit Kazan  ------ 
Grozniy  ------ 
20.09.19
16:00
Lokomotiv Novosibirsk  ------ 
Belogorie Belgorod  ------ 
21.09.19
09:00
Yenisey Krasnoyarsk  ------ 
Vladimir  ------ 
21.09.19
09:30
Magnitogorsk University  ------ 
Tyumen  ------ 
21.09.19
10:00
Tarkhan Sterlitamak  ------ 
Chelyabinsk  ------ 
21.09.19
11:00
Grozniy  ------ 
Dynamo Leningrad  ------ 
21.09.19
11:00
Odintsovo  ------ 
Dynamo Moscow 2  ------ 
21.09.19
12:00
Fakel Novyi Urengoy  ------ 
Orenburg  ------ 
21.09.19
12:00
Kuzbass Kemerovo  ------ 
Lokomotiv-Emerald Yekaterinburg  ------ 
21.09.19
12:00
University Barnaul  ------ 
Lokomotiv Novosibirsk 2  ------ 
21.09.19
13:00
Transgaz-Stavropol  ------ 
Zenit Kazan  ------ 
21.09.19
13:00
Zenit St. Petersburg  ------ 
MGTU Moscow  ------ 
21.09.19
14:00
Ural Ufa  ------ 
Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk  ------ 
21.09.19
14:00
Yaroslavich Yaroslavl  ------ 
Lokomotiv Novosibirsk  ------ 
21.09.19
14:30
Nova Novokuybyishevsk  ------ 
Gazprom  ------ 
21.09.19
15:00
Dinamo Moscow  ------ 
Nizhny Novgorod  ------ 
21.09.19
16:00
Belogorie Belgorod  ------ 
Technologist Belogorye Belgorod  ------ 
22.09.19
08:00
Chelyabinsk  ------ 
Fakel Novyi Urengoy  ------ 
22.09.19
10:00
Tyumen  ------ 
Kuzbass Kemerovo  ------ 
22.09.19
10:00
Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk  ------ 
Tarkhan Sterlitamak  ------ 
22.09.19
11:00
Dynamo Moscow 2  ------ 
Zenit St. Petersburg  ------ 
22.09.19
12:00
Orenburg  ------ 
Ural Ufa  ------ 
22.09.19
12:30
Gazprom  ------ 
Magnitogorsk University  ------ 
22.09.19
13:00
Nizhny Novgorod  ------ 
Odintsovo  ------ 
22.09.19
16:00
MGTU Moscow  ------ 
Dinamo Moscow  ------